Shoefresh - zachowaj suche świeże buty!

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: DOSTĘPNY
  • szt.
  • Cena netto: 381,30 zł 499,00 zł 469,00 zł
Sposób na wilgotne i nieświeże buty
Codzienne użytkowanie obuwia w warunkach zewnętrznych jak boisko sportowe, kort tenisowy, hala czy leśna bądź górska ścieżka powoduje, że buty stają się wilgotne a nawet mokre. W połączeniu z naturalnym zjawiskiem jak pocenie się stóp powoduje, że nasze obuwie jak również stopy stają się doskonałym siedliskiem dla rozwoju grzybów, pleśni oraz bakterii co prowadzi do nieprzyjemnego zapachu.
Aby temu zapobiec umieść swoje buty na urządzeniu Shoefresh po skończonej aktywności sportowej lub powrocie do domu a obuwie będzie zawsze świeże i suche.


Prosto, szybko ale przede wszystkim skutecznie
Urządzenie Shoefresh jest proste w obsłudze. Jedyną rzeczą, jaką musisz zrobić to umieścić buty na prawidłach. Urządzenie automatycznie rozpocznie program dezynfekcji oraz suszenia a po niespełna 30 minutach Twoje buty będą suche, świeże i pachnące niczym ze sklepowej półki.
Automat wyposażony jest dodatkowo w funkcję manualnego wyboru programu, co bywa pomocne w przypadku gdy obuwie jest mocniej przemoczone lub nieświeże.

Naturalny i ekologiczny sposób na dezynfekcję
Urządzenie Shoefresh przetwarza cząsteczki tlenu O2 w cząsteczki ozonu O3. Mgiełka ozonowa krążąc po wnętrzu buta zabija pleśnie, grzyby oraz bakterie. Ten proces trwa tylko 5 minut po czym ozon w naturalny sposób rozpada się powtórnie do postaci tlenu. Po wszystkim ani w obuwiu ani w pomieszczeniu nie pozostają cząsteczki ozonu.

Znów możesz cieszyć się pięknymi i zdrowymi stopami
12% populacji ludzkiej cierpi z powodu tzw. stopy atlety - stopy sportowca lub grzybicy stóp. Shoefresh może pomóc w zapobieganiu zakażeniom bakteryjnym i grzybiczym, które powstają na skutek niewłaściwej higieny stóp i obuwia. Dezynfekcja przez ozonowanie jest dużo bardziej skuteczna niż inne dostępne sposoby, np. pudry, kremy czy aerozole.

Zalecany przez podologów, kosmetologów oraz salony pedicure
W Wielkiej Brytanii 12% populacji cierpi na grzybicę stóp albo grzybicę paznokci u nóg. Shoefresh może pomóc zapobiegać infekcjom spowodowanym przez bakterie i grzyby w butach. Shoefresh jest tak skuteczne i proste w użytkowania, że zaczęli ich używać podczas zabiegów kosmetolodzy, dermatolodzy oraz gabinety podologii i pedicure.


Idealne urządzenie dla aktywnych i uprawiających sport rodzin
Buty mogą szybko wytworzyć zapach stęchlizny. Ten nieprzyjemny zapach wynika z grzybów i bakterii, które przez połączenie wilgoci i potu mają fantastyczne środowisko do rozwoju. Aktywne rodziny, które uprawiają sport wiedzą, że zapach nie pozostaje tylko w butach, ale rozprzestrzenia się w całym domu. Poza tym, grzyby i bakterie są szkodliwe i mogą niekorzystnie wpływać na paznokcie oraz skórę stóp.

Dobre dla Twoich butów i stóp
Sportowcy są bardziej podatni na grzybice stóp i paznokci. Szatnie, natryski i baseny są pożywką dla grzybów i bakterii. Połączenie ciasnych butów i spoconych stóp zwiększa również szansę otarć oraz infekcji. Shoefresh osusza buty od środka i zabija bakterie oraz grzyby. Sposób ten jest znacznie łatwiejszy niż dbanie o buty za pośrednictwem aerozolu dezynfekujących, które dodatkowo mogą wywoływać podrażnienia oraz alergie.

Zalecany przez podologów, kosmetologów oraz salony pedicure
W Wielkiej Brytanii 12% populacji cierpi na grzybicę stóp albo grzybicę paznokci u nóg. Shoefresh może pomóc zapobiegać infekcjom spowodowanym przez bakterie i grzyby w butach. Shoefresh jest tak skuteczne i proste w użytkowania, że zaczęli ich używać podczas zabiegów kosmetolodzy, dermatolodzy oraz gabinety podologii i pedicure.
Shoefresh jest łatwy w użyciu. Jedyna rzecz, którą musisz zrobić to umieścić swoje buty na uchwytach. Program włącza się automatycznie i w ciągu 30 minut twoje buty są świeże i suche. Program ustawiony standardowo możesz w łatwy sposób zmienić ręcznie. To wygodnie rozwiązanie dla brzydko pachnących lub mokrych butów, rękawic, kasków oraz innych artykułów sportowych lub ochronnych.
Ozon otacza naszą całą planetę i pochłania dużo szkodliwego promieniowania UV. Zapach ozonu często jest wyczuwalny po burzy. Ma bardzo silny, charakterystyczny i naturalny zapach, który można odczuwać jako nieprzyjemny, dlatego idealnym miejscem dla Shoefresh jest dobrze wentylowane pomieszczenie, takie jak przedpokój, garaż lub balkon. W przypadku użytkowania w pokoju, otwarcie okna, wywietrznika albo drzwi również będzie wystarczające.
Automatycznie włącza się i wyłącza. Shoefresh zaopatrzone jest w czujniki podczerwieni – jak poniżej. Gdy tylko umieścisz buty na uchwytach standardowy program zaczyna działać. Na koniec cyklu również automatycznie się wyłącza.
Ręczne uruchamianie programu - urządzenie Shoefresh przeznaczone jest domyślnie do suszenia butów. Dlatego możliwe jest, że urządzenie nie włączy się automatycznie po umieszczeniu na uchwytach innych przedmiotów niż buty. Jeśli tak się stanie, można ręcznie uruchomić Shoefresh. Wystarczy nacisnąć przycisk (+) i (-) jednocześnie i przytrzymać te przyciski przez kilka sekund, aby ręcznie włączyć Shoefresh.
 
 Dwa etapy odświeżania
Shoefresh jest jedynym urządzeniem, które dezynfekuje i suszy buty. Gdy buty są suche i pozbawione potu oraz wilgoci to mniej grzybów i bakterii się w nich zasiedla i rozwija. Buty będą pachnieć dużo lepiej. Obie funkcje mogą być używane niezależnie od siebie.Zastosowanie

W przeciwieństwie do tego, co może sugerować nazwa Shoefresh może służyć do wielu innych zastosowań. Shoefresh może być również stosowany, aby odświeżyć: buty zimowe, narciarskie, do wspinaczki skałkowej, buty robocze, japonki i sandały, oraz wszelkiego rodzaju rękawice w tym boksereskie, kaski, skarpety, ochraniacze na kolana, torebki i plecaki. Należy pamiętać, że trzeba zastosować niższą temperaturę suszenia, jeśli chcesz stosować urządzenie do przedmiotów skórzanych.

    

Dlaczego ozonowanie butów jest skuteczniejsze i bezpieczniejsze od dezodorantów i środków dezynfekujących w aerozolu do butów?
Ozon jest o tyle skuteczniejszy od innych środków dezynfekujących np. aerozoli i innych repelentów chemicznych, dlatego, że wielkość pojedynczej cząsteczki ozonu jest dużo mniejsza niż kropla preparatu chemicznego. Postać gazu, ma doskonałe właściwości penetracyjne dla wszelkiego rodzaju powierzchni chropowatych, tkanin, włóknin, z których zbudowana jest wewnętrzna warstwa butów. Dzięki temu ozon dotrze w każdy zakamarek, a jego szybki czas rozpadu do postaci zwykłego tlenu (O2) powoduje, ze po 30-45 minutach wnętrze buta jest obojętne chemicznie i i można go bezpiecznie stosować do butów i rzeczy ubieranych bezpośrednio na gołą stopę. Czego nie można stwierdzić po użyciu większości środków chemicznych.